Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Недолік пенсійних внесків: як виправити ситуацію?

1
12:20, 22.09.2024
Недолік пенсійних внесків: як виправити ситуацію?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працював в різних компаніях протягом своєї кар'єри, але багато з них не здійснювали відповідні страхові внески до Пенсійного фонду. Я особисто був неуважним до цього питання, бо завжди вважав, що роботодавець обов'язково це регулює. Нині я збираюся вийти на пенсію, але з'ясувалося, що за деякі роки моєї праці внески були недостатніми. Яким чином я можу вирішити цю проблему? Чи можу я внести відсутні внески за минулі роки, щоб отримати більшу пенсію? Чи є можливість відновити мої пенсійні права в разі недобросовісності моїх колишніх роботодавців? Чи можу я звернутися до суду з цим питанням? Які документи мне потрібно зібрати для цього?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:18, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, коли роботодавець не здійснював відповідних страхових внесків до Пенсійного фонду України, працівник має декілька варіантів дій для відновлення своїх пенсійних прав.

По-перше, важливо зібрати докази про наявність трудових відносин з роботодавцем. Це можуть бути трудові книжки, договори, довідки з місць роботи, платіжні відомості або інші документи, що підтверджують факт роботи та розмір заробітної плати.

Згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (стаття 24), страховий стаж обчислюється на підставі даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Якщо ці дані відсутні або неповні, працівник має право звернутися до Пенсійного фонду з вимогою провести перевірку щодо нарахування та сплати страхових внесків.

Якщо перевірка виявить порушення з боку роботодавця, працівник може вимагати від роботодавця сплати недоплачених внесків або звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості за несплачені страхові внески. Відповідно до статті 233 Кодексу законів про працю України, працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості по заробітній платі (включаючи внески) без обмеження строку.

У випадку, якщо роботодавець вже ліквідований або не існує, працівник може подати заяву до Пенсійного фонду для надання довідки про нарахований страховий стаж за результатами перевірки.

Крім того, стаття 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" дозволяє добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що може стати рішенням для самостійного внесення страхових внесків за минулі періоди.

Для звернення до суду або Пенсійного фонду необхідно зібрати наступні документи:
1. Копії трудових книжок або інші документи, що підтверджують трудові відносини.
2. Договори про прийняття на роботу та звільнення.
3. Документи, що підтверджують розмір заробітної плати.
4. Довідки з Пенсійного фонду про наявність або відсутність страхових внесків.
5. Будь-які інші документи, що можуть підтвердити ваші права на пенсію.

За необхідністю, ви можете звернутися за допомогою до адвоката, який зможе надати детальну консультацію та допомогти у підготовці документів для суду.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы