Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Несподівана пенсія від померлого батька

1
14:03, 20.09.2024
Несподівана пенсія від померлого батька
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мене турбує дуже складне пенсійне питання, яке виникло у зв'язку зі смертю мого батька. Я єдиний законний спадкоємець і нещодавно дізнався, що мій батько, який працював в Україні до 1991 року, а потім переїхав працювати за кордон, насправді мав право на пенсію в Україні. Але він ніколи не подавав документів на отримання пенсії, оскільки не був впевнений в її нарахуванні. Зараз мені потрібно з'ясувати, чи можу я як спадкоємець претендувати на цю пенсію, яка могла б нараховуватися з дня його виходу на пенсію, якщо б він подавав документи. Але я не впевнений у правилах пенсійного законодавства України, особливо в частині, що стосується права на пенсію осіб, які працювали за кордоном. Також мені потрібно з'ясувати, чи маю я право звернутися до суду з вимогою про нарахування пенсії згідно із стажем роботи батька, який він мав до виїзду за кордон. І, якщо так, то які документи мені потрібно підготувати для цього.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:21, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Ваша ситуація дійсно складна і потребує детального вивчення правових аспектів, пов’язаних із пенсійним забезпеченням в Україні. Згідно з чинним законодавством України, зокрема Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", право на пенсію мають особи, які досягли пенсійного віку та мають необхідний страховий стаж (ст. 26 Закону).

Щодо права на пенсію після смерті особи, слід зазначити, що пенсія не є спадковим майном у класичному розумінні. Проте, згідно зі ст. 52 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якщо пенсія була нарахована, але не виплачена в зв'язку зі смертю пенсіонера, ці кошти можуть бути виплачені спадкоємцям.

Оскільки ваш батько не подавав заяву на призначення пенсії, виникає питання про можливість нарахування пенсії постфактум. Це може бути складним з юридичної точки зору, оскільки пенсійне законодавство не передбачає призначення пенсії "заднім числом", якщо заява не була подана за життя особи.

Однак, ви можете розглянути можливість подання заяви до суду. Для цього вам потрібно буде підготувати наступні документи:
1. Свідоцтво про смерть батька.
2. Документи, що підтверджують трудовий стаж батька в Україні до 1991 року (трудова книжка, довідки з місця роботи тощо).
3. Документи, що підтверджують ваше право на спадкування (свідоцтво про право на спадщину).
4. Інші документи, що можуть підтвердити право батька на пенсію.

Судовий процес може вимагати додаткових доказів, тому вам може знадобитися консультація адвоката, який спеціалізується на пенсійному праві. Він зможе допомогти у зборі та підготовці необхідних документів, а також у формулюванні правових вимог до суду.

Враховуючи міжнародний аспект питання, оскільки ваш батько працював за кордоном, можливо, вам також знадобиться інформація про пенсійні угоди між Україною та країною, де він працював, якщо така угода існує. Це може вплинути на рішення суду та можливість визнання стажу, набутого за кордоном.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


пенсия
07:16, 08.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы