Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Несправедливе перерахування пенсії

1
01:47, 21.09.2024
Несправедливе перерахування пенсії
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, після тривалого та виснажливого трудового шляху, став пенсіонером та відчуваю гостру проблему справедливого перерахування пенсії. Створюється враження, що система пенсійних виплат у нашій країні розрахована на недостатній рівень життєзабезпечення. Не можу зрозуміти, як відбувається розрахунок моєї пенсії. Відомо, що вона складається з базової, трудової та спеціальної частин. Однак, незрозуміло, чи враховуються всі мої трудові роки, чи лише ті, що були офіційно оформлені. Хочу з'ясувати, як би мій стаж та заробітна плата могли вплинути на розмір пенсії, якщо б я працював неофіційно. Чи є можливість переглянути розмір пенсії, якщо я продовжу працювати офіційно після виходу на пенсію? На які документи я повинен спиратися, щоб довести свої права на справедливу пенсію? Чи можу я звернутися до суду з питанням перерахунку пенсії, якщо вважаю її розмір несправедливим?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:31, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

В Україні порядок нарахування пенсій регулюється низкою нормативно-правових актів, ключовим з яких є Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Розмір пенсії залежить від страхового стажу та розміру заробітної плати, з якої сплачувались страхові внески.

1. **Страховий стаж**: Враховуються лише ті роки роботи, протягом яких сплачувались страхові внески до Пенсійного фонду України. Це означає, що лише офіційно оформлені періоди роботи впливають на розмір пенсії. Відповідно до статті 24 Закону, страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

2. **Розрахунок пенсії**: Розмір пенсії визначається формулою, яка враховує середню заробітну плату, індивідуальний коефіцієнт заробітної плати та страховий стаж. Як зазначено у статті 40, середня заробітна плата для обчислення пенсії визначається за останні три роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

3. **Перерахунок пенсії**: Якщо ви продовжите працювати офіційно після виходу на пенсію, ви маєте право на перерахунок пенсії. Згідно зі статтею 42 Закону, перерахунок здійснюється на підставі додатково набутого страхового стажу та заробітної плати.

4. **Подання документів**: Для підтвердження страхового стажу та заробітної плати вам необхідно надати документи, що підтверджують офіційну зайнятість, такі як трудова книжка, довідки з місця роботи, дані з системи персоніфікованого обліку. Ці документи є основою для обчислення пенсії.

5. **Звернення до суду**: Якщо ви вважаєте, що розмір вашої пенсії нараховано несправедливо, ви можете звернутися до адміністративного суду. Відповідно до КАС України, ви маєте право оскаржити рішення органів Пенсійного фонду протягом шести місяців з моменту, коли ви дізналися або могли дізнатися про порушення своїх прав.

Таким чином, для вирішення питання щодо перерахунку пенсії або оскарження її розміру, рекомендується звернутися за консультацією до юриста, що спеціалізується на пенсійному законодавстві, або до органів Пенсійного фонду для отримання вичерпної інформації про ваші права та можливості.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы