Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Пенсійні підводні камені

1
02:55, 21.09.2024
Пенсійні підводні камені
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, працюю на посаді головного бухгалтера в українській фірмі, яка спеціалізується на виробництві товарів для дому. У мене є двадцятирічний стаж роботи в бухгалтерії, проте до цього я працювала в сільському господарстві, де велись трудові книжки, але вони загубились під час переїзду. Давно мені належить пенсія, але я продовжую працювати. Останнім часом мене почали непокоїти питання щодо майбутнього переходу на пенсію. Оскільки я постійно відкладала цей момент, не звертаючи належної уваги на законодавчі зміни, то зараз у мене з'явилося декілька суттєвих питань. Як відобразиться на розмірі моєї пенсії те, що я працювала в сільському господарстві, де не велись трудові книжки, а потім працювала бухгалтером? Чи враховуватимуться роки роботи в сільському господарстві, якщо я не можу довести їх наявність документально? Чи вплине те, що я продовжую працювати, на розмір моєї пенсії, якщо я вирішу піти на пенсію зараз? Я слідкувала за новинами і знаю, що з'явилася можливість отримувати пенсію, продовжуючи працювати, але я не розумію всіх нюансів. І, нарешті, чи зможу я отримувати пенсію, якщо вирішу піти на пенсію, але продовжу працювати не на повну ставку, а на часткову? Як це вплине на розмір моєї пенсії, і чи буде він переглядатися з часом? Всі ці питання стали для мене дуже актуальними, і я хотіла б отримати на них вичерпні відповіді від компетентного юриста.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:27, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Згідно з українським законодавством, питання пенсійного забезпечення регулюється Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV. Відповідно до цього закону, для призначення пенсії за віком враховується страховий стаж, який включає періоди роботи, за які сплачувалися страхові внески до Пенсійного фонду України.

1. **Страховий стаж у сільському господарстві**: Якщо у вас немає трудової книжки, що підтверджує періоди роботи, ви можете використати інші документи, які підтверджують факт роботи в сільському господарстві, наприклад, довідки з архіву, накази про прийняття на роботу або інші офіційні документи. Відповідно до статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страховий стаж враховується на підставі даних персоніфікованого обліку, але за відсутності таких даних — на підставі документів, виданих у встановленому порядку.

2. **Вплив продовження роботи на розмір пенсії**: Якщо ви вирішите піти на пенсію, але продовжите працювати, це може вплинути на розмір вашої пенсії. Згідно зі статтею 42 Закону, працюючим пенсіонерам проводиться автоматичний перерахунок пенсії з урахуванням додаткового страхового стажу не рідше одного разу на два роки. Отже, продовження роботи може позитивно вплинути на розмір вашої пенсії завдяки накопиченню додаткового страхового стажу.

3. **Отримання пенсії при частковій зайнятості**: Законодавство не обмежує можливість отримання пенсії у випадку, якщо ви працюєте на неповну ставку. Розмір пенсії не залежить від форми зайнятості (повна чи часткова), а визначається на підставі страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачувалися внески. Також, як зазначалося раніше, ваші пенсійні права можуть бути переглянуті у випадку продовження роботи.

Таким чином, для більш точного визначення вашого страхового стажу та можливих дій рекомендується звернутися до Пенсійного фонду України або до кваліфікованого юриста, який допоможе зібрати всі необхідні документи для підтвердження стажу та розрахунку пенсії.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы