Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Права Лилиї на спадщину: що робити у випадку спростування заповіту?

1
21:17, 12.10.2024
Права Лилиї на спадщину: що робити у випадку спростування заповіту?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, Лілія, знаходжусь у ситуації, коли мої брат і сестра спростовують заповіт нашого померлого батька, в якому мені було передбачено спадкувати певне майно. Які юридичні кроки мені потрібно підприйняти для захисту моїх прав на спадщину у цій ситуації? Які докази мені слід зібрати, які процедури слід виконати і які терміни обмежені для подання клопотань до суду у таких справах?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
21:46, 12.10.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, коли заповіт оскаржується, важливо діяти згідно з чинним законодавством України для захисту своїх спадкових прав. Нижче наведені основні кроки, які слід виконати:

1. **Ознайомтеся з обставинами оскарження**: Важливо зрозуміти підстави, на яких ваші брат і сестра оскаржують заповіт. Це може бути, наприклад, недійсність заповіту через неналежне оформлення, відсутність дієздатності заповідача або вплив на його волю.

2. **Зберіть необхідні докази**:
- Заповіт: Оригінал або нотаріально засвідчена копія заповіту.
- Медичні документи: Якщо брат і сестра стверджують, що батько не був дієздатним, важливо мати медичні довідки або висновки, які підтверджують його психічний стан на момент складання заповіту.
- Свідчення: Свідки, які можуть підтвердити, що заповіт був складений за власною волею заповідача без впливу інших осіб.

3. **Звернення до нотаріуса**: Якщо ви ще не робили цього, подайте заяву на прийняття спадщини до нотаріуса за місцем відкриття спадщини. Це потрібно зробити протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (ст. 1270 Цивільного кодексу України).

4. **Підготуйтеся до судового розгляду**:
- Якщо справа буде розглядатися в суді, підготуйте позовну заяву або відзив на позов, якщо ініціатором є брат або сестра.
- Залучіть адвоката, який спеціалізується на спадкових справах, для захисту ваших інтересів у суді.

5. **Судовий розгляд**: У суді вам потрібно буде довести законність заповіту і вашу правомірність на спадкування. Суд оцінює докази, які підтверджують чи спростовують заповіт.

6. **Терміни подання заяв**: Для оскарження заповіту зазвичай застосовується загальний строк позовної давності, який становить три роки (ст. 257 Цивільного кодексу України). Однак, якщо ви подаєте заяву з метою захисту своїх прав, дійте якомога швидше, враховуючи обставини справи.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете ефективно захищати свої права на спадщину. Консультація з юристом буде корисною для розробки стратегії захисту та підготовки необхідних документів.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы