Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Права на пенсійне забезпечення після роботи за кордоном

1
20:24, 20.09.2024
Права на пенсійне забезпечення після роботи за кордоном
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, з 1995 по 2005 рік працювала в Італії за офіційним трудовим договором, після чого повернулася на батьківщину і продовжила тут працювати. Зараз я підійшла до пенсійного віку і хочу подати на пенсію. Мені відомо, що в Україні діє закон, згідно з яким період праці за кордоном може бути зарахований до загального стажу для отримання пенсії, але я не знаю, які для цього потрібні документи та в який термін я маю їх подати. Крім того, я не впевнена, як це вплине на розмір моєї пенсії. Також мене цікавить, чи можу я одночасно отримувати пенсію в Італії, адже там я також маю право на пенсію через свою роботу. Які юридичні наслідки можуть бути в разі отримання пенсій в обох країнах? Чи будуть у мене якісь податкові обов'язки в Україні, якщо я буду отримувати пенсію в Італії? І взагалі, чи можливо узгодити питання щодо пенсійного забезпечення з двох країн, чи є для цього якісь міжнародні договори?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
21:02, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Ваша ситуація є досить поширеною серед громадян України, які працювали за кордоном і зараз наближаються до пенсійного віку. В Україні діє Закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який передбачає можливість зарахування страхового стажу, набутого за кордоном, до загального страхового стажу в Україні.

Вам необхідно надати до Пенсійного фонду України документи, які підтверджують ваш трудовий стаж в Італії. Це можуть бути копії трудового договору, довідки від роботодавця, виписки з рахунків про сплату соціальних внесків тощо. У разі відсутності документів на руках, вам може знадобитися їх офіційний переклад та легалізація відповідно до вимог законодавства. Також варто звернути увагу на можливі угоди між Україною та Італією про соціальне забезпечення, які можуть спростити процес визнання стажу.

Щодо отримання пенсії в обох країнах, Україна та Італія підписали Угоду про соціальне забезпечення, яка регулює взаємне визнання та обчислення пенсійного стажу. Це означає, що ви можете претендувати на пенсії в обох країнах, якщо виконані відповідні умови. Однак, важливо враховувати, що кожна країна буде виплачувати пенсію відповідно до свого законодавства.

Стосовно податкових зобов'язань, пенсія, отримана з-за кордону, підлягає декларуванню в Україні. Це регулюється Податковим кодексом України. Ви повинні задекларувати іноземні доходи та, за певних умов, сплатити податок на доходи фізичних осіб. Рекомендується проконсультуватися з податковим консультантом для отримання детальної інформації про ваші обов'язки.

Для узгодження пенсійного забезпечення з двох країн, слід звертатися до компетентних органів обох держав. В Україні це Пенсійний фонд, а в Італії — відповідний орган соціального забезпечення. Міжнародна угода про соціальне забезпечення може полегшити процес отримання пенсійних виплат з обох країн, тому рекомендується детально ознайомитися з її положеннями або звернутися за допомогою до спеціаліста у цій сфері.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы