Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадщина пенсійних прав померлого батька

1
16:30, 20.09.2024
Спадщина пенсійних прав померлого батька
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мій батько, громадянин України, який працював за кордоном більшу частину свого життя, помер. Він накопичив певну суму пенсійних вкладів у своїй робочій країні, яка дозволяє передачу таких прав в спадок. Він не залишив заповіту, тому за замовчуванням я як єдиний законний спадкоємець маю право на цю пенсію. Однак, я не знаю, як в Україні вирішуються питання спадкування пенсій, особливо, якщо пенсійні вклади знаходяться за кордоном. Які документи мені потрібно зібрати, щоб довести своє право на спадкову пенсію? Які законодавчі акти України регулюють цей процес? Чи є спеціальні угоди між Україною і іншими країнами, що спрощують процес спадкування пенсій? Чи потрібно буде сплачувати податки в Україні з цієї пенсії, і якщо так, то якими нормами це регулюється?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:28, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Спадкування пенсійних вкладів, які були накопичені за кордоном, є складним процесом, що вимагає врахування як національного законодавства України, так і законодавства країни, де ці вклади були накопичені.

1. **Документи для підтвердження права на спадщину**:
- Свідоцтво про смерть батька.
- Документи, що підтверджують родинні зв'язки (свідоцтво про народження).
- Довідка про останнє місце проживання спадкодавця.
- Документи, що підтверджують пенсійні накопичення (виписки з рахунків, договори з пенсійними фондами тощо).
- При необхідності, документи, що підтверджують відсутність інших спадкоємців.

2. **Законодавство України**:
- Процес спадкування в Україні регулюється Цивільним кодексом України, зокрема розділом 6 "Спадкове право" (статті 1216-1308).
- Стаття 1223 Цивільного кодексу України передбачає, що до спадкоємців можуть переходити зобов’язання та права спадкодавця, якщо інше не передбачено договором або законом.

3. **Міжнародні угоди**:
- Україна уклала ряд двосторонніх угод про правову допомогу у цивільних справах з різними країнами, які можуть включати питання спадкування. Конкретні умови потрібно уточнювати в залежності від країни, де знаходяться пенсійні вклади.

4. **Оподаткування**:
- Відповідно до Податкового кодексу України, спадщина, отримана від батьків, підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою (стаття 174.2.1).
- Однак, якщо пенсійні виплати розглядаються як інші доходи, можуть виникати інші податкові зобов'язання, тому важливо проконсультуватися з податковим консультантом щодо конкретних обставин.

Таким чином, процес спадкування пенсійних накопичень з-за кордону вимагатиме не тільки збирання відповідних документів, але й можливої взаємодії з органами влади тієї держави, де знаходяться пенсійні фонди. Рекомендується звернутися до юриста, який спеціалізується на міжнародному спадковому праві, для отримання детальної консультації з урахуванням специфіки законодавства тієї країни.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы