Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Забезпечення пенсійних прав при переїзді за кордон.

1
01:51, 23.09.2024
Забезпечення пенсійних прав при переїзді за кордон.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працював на державному підприємстві в Україні протягом 30 років, вносячи внески до Пенсійного фонду. Після виходу на пенсію я вирішив переїхати на постійне місце проживання до Європейського Союзу, де проживають мої діти. Відповідно до угоди про соціальне забезпечення між Україною та ЄС, я маю право отримувати пенсію за кордоном. Але в процесі оформлення документів виникли певні проблеми. По-перше, в Україні мені заявили, що я не можу отримувати пенсію за кордоном, якщо не маю постійного місця проживання в Україні. По-друге, в ЄС мені сказали, що я маю право на пенсію тільки за умови, якщо я працював в ЄС не менше п'яти років. Які мої права і можливості у цьому випадку? Чи можу я звернутися до суду? Чи є в Україні закони або міжнародні угоди, які захищають мої пенсійні права при переїзді за кордон? Чи є способи вирішити цю проблему без звернення до суду?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:09, 23.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашому випадку питання отримання пенсії за кордоном регулюється як національним законодавством України, так і міжнародними угодами про соціальне забезпечення. Згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", громадянин України має право на пенсію незалежно від місця проживання (стаття 51). Це означає, що ви можете отримувати пенсію навіть після переїзду за кордон.

Однак, для реалізації цього права необхідно дотримуватися певних процедур. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 р. № 637 "Про затвердження Порядку виплати пенсій за кордон", виплата пенсій громадянам, які виїхали на постійне місце проживання за кордон, здійснюється на підставі міждержавних угод чи за умов укладених договорів.

Щодо Європейського Союзу, важливо враховувати, що Україна має окремі угоди про соціальне забезпечення з деякими країнами ЄС. Тому вам варто звернутися до Пенсійного фонду України, щоб уточнити, чи є така угода з конкретною країною вашого нового проживання.

Що стосується вимоги про п'ятирічний стаж роботи в ЄС, то це, ймовірно, стосується права на отримання пенсії від держави-члена ЄС, а не від України. Ваше право на українську пенсію визначається вашими внесками в Україні.

Щоб вирішити цю проблему без звернення до суду, рекомендується звернутися до Пенсійного фонду України для отримання детальної інформації про процедуру виплати пенсії за кордон з урахуванням вашої конкретної ситуації. Також можна звернутися до консульства або посольства України в країні вашого проживання для отримання консультації.

У разі, якщо Пенсійний фонд відмовляє у виплаті пенсії без достатніх підстав, ви маєте право звернутися до суду для захисту своїх прав. Згідно з Кодексом адміністративного судочинства України, ви можете оскаржити рішення державного органу, якщо вважаєте його незаконним.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы