Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Зміна статусу пенсіонера при переході на роботу: як зберегти права?

1
15:29, 20.09.2024
Зміна статусу пенсіонера при переході на роботу: як зберегти права?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, пенсіонерка Валентина Василівна, 67 років, маю певні незрозумілості щодо ситуації, що склалася. За останні кілька років я працювала за кордоном, але через пандемію COVID-19 повернулася додому, в Україну. Нещодавно мені запропонували роботу тут, на території України, і я хотіла б знати, як це вплине на мій статус пенсіонера. Чи буде мені виплачуватися пенсія, якщо я офіційно працюватиму? Чи можливо поєднати роботу і отримання пенсії? Чи буде це впливати на розмір моєї пенсії? Якщо так, то як саме? Чи потрібно буде вносити податки з пенсії, якщо я працюватиму? Якщо я погоджусь на пропозицію про роботу, чи зможу я в майбутньому повернути статус пенсіонера без будь-яких проблем, якщо з якихось причин мені доведеться звільнитися? Чи будуть враховуватися роки моєї роботи за кордоном при визначенні розміру моєї пенсії? Які юридичні дії я повинна здійснити, щоб зберегти свої права як пенсіонера при переході на нове місце роботи?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:50, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні пенсіонерам дозволено працювати і при цьому отримувати пенсію. Згідно зі статтею 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виплата пенсії продовжується навіть у випадку, якщо пенсіонер офіційно працевлаштований. Це означає, що ваша пенсія не буде припинена у випадку працевлаштування.

Що стосується розміру пенсії, то він не змінюється автоматично у разі працевлаштування. Однак, якщо ви працюватимете, то будете продовжувати сплачувати внески до Пенсійного фонду, що може вплинути на можливий перерахунок пенсії в майбутньому. Відповідно до статті 42 вищезгаданого закону, перерахунок пенсії для працюючих пенсіонерів проводиться раз на два роки з урахуванням страхового стажу і заробітку, отриманого після призначення пенсії.

Щодо оподаткування, згідно з Податковим кодексом України, пенсії не підлягають оподаткуванню, якщо їх розмір не перевищує десятикратну суму прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (стаття 164.2.19). Якщо ваш дохід перевищує цю суму, то перевищення підлягає оподаткуванню.

Якщо ви вирішите звільнитися, ви зможете без проблем повернутися до статусу непрацюючого пенсіонера, оскільки законодавством не передбачено жодних обмежень або умов для повернення до такого статусу.

Щодо вашого стажу роботи за кордоном, його врахування можливе лише у випадку, якщо між Україною та державою, де ви працювали, укладено відповідну міжнародну угоду про соціальне забезпечення або пенсійне страхування. В іншому випадку, для врахування стажу може знадобитися підтвердження страхових внесків і їх сплата в Україні.

Для збереження ваших пенсійних прав при працевлаштуванні, вам не потрібно виконувати жодних додаткових юридичних дій, окрім офіційного оформлення на роботу та повідомлення Пенсійного фонду про зміну вашого статусу. Це дозволить забезпечити точність даних про ваш страховий стаж і заробіток, що є важливим для можливого майбутнього перерахунку пенсії.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы