Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Хто має право на пенсію: складність визначення статусу пенсіонера

1
21:52, 20.09.2024
Хто має право на пенсію: складність визначення статусу пенсіонера
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянка України, працювала протягом 40 років в декількох компаніях, але зараз перебуваю на самозайнятості. В моєму випадку є декілька нюансів, які ускладнюють визначення мого статусу пенсіонера. Відносно недавно я взяла кредит у банку, який планую сплачувати протягом наступних п'яти років. Чи буде це враховано при визначенні моєї пенсійної віку, адже доходи з самозайнятості йдуть на погашення кредиту, і чи враховується це як дохід від праці? Крім того, я мати-одиначка, виховую двох неповнолітніх дітей. Чи є їхнє виховання підставою для раннього виходу на пенсію чи, можливо, надання пенсійних пільг? Також виникає питання про моє майно: в мене є квартира, яку я планую продати. Чи вплине це на розмір моєї пенсії або на мій статус пенсіонера? Враховуючи всі ці обставини, яким чином я можу визначити свій статус пенсіонера, чи маю я право на пенсію і які документи мені потрібно зібрати для отримання пенсії?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:20, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Визначення права на пенсію в Україні регулюється Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV. Основним критерієм для призначення пенсії за віком є досягнення пенсійного віку та наявність необхідного страхового стажу.

1. **Пенсійний вік та страховий стаж**: Для жінок, які народилися після 1961 року, пенсійний вік поступово підвищується до 60 років. Важливо мати достатній страховий стаж, який поступово збільшується до 35 років до 2028 року. Враховуючи ваш 40-річний стаж, ви, ймовірно, маєте право на призначення пенсії за віком, якщо досягнуто необхідного віку.

2. **Доходи від самозайнятості**: Ваші доходи від самозайнятості не впливають на сам факт призначення пенсії, але важливо, щоб за ці доходи були сплачені страхові внески. Відповідно до статті 24 Закону, страховий стаж обчислюється за періоди, за які сплачено страхові внески.

3. **Кредитні зобов'язання**: Наявність кредиту в банку не впливає на призначення чи розмір пенсії. Основною умовою є страховий стаж і вік.

4. **Матері-одиначки**: Виховання неповнолітніх дітей може мати значення для дострокового виходу на пенсію. Згідно зі статтею 115 Закону, матері, які виховали п’ятьох і більше дітей, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років. Для випадків з меншою кількістю дітей такі пільги не передбачені.

5. **Продаж майна**: Продаж квартири не вплине на ваш статус пенсіонера чи розмір пенсії, оскільки розмір пенсії визначається на підставі страхового стажу та середньої заробітної плати, з якої сплачувалися внески.

6. **Документи для призначення пенсії**: Вам знадобляться паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка, документи, що підтверджують страховий стаж (за потреби), свідоцтва про народження дітей (якщо це вплине на ваш статус), а також документи, що підтверджують сплату страхових внесків у період самозайнятості.

Рекомендується звернутися до Пенсійного фонду України для отримання конкретних консультацій щодо вашої ситуації та уточнення всіх деталей, враховуючи ваші особисті обставини.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы