Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Шлях до пенсії: складнощі та невизначеності

1
12:52, 20.09.2024
Шлях до пенсії: складнощі та невизначеності
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мене турбує наступна ситуація: я працював за кордоном в різних країнах протягом останніх 25 років, але не в Україні. Протягом цього часу я вносив внески до пенсійних фондів тих країн, в яких я працював, але не в Україну. Зараз я повернувся в Україну і хочу знати, чи можу я зарахувати ці роки праці за кордоном до мого стажу в Україні для отримання пенсії? Чи є якісь міжнародні угоди, які дозволяють це зробити? Якщо так, то як я можу документально підтвердити свій стаж роботи за кордоном і внески в іноземні пенсійні фонди? Якими документами я маю володіти, щоб зарахувати цей стаж до мого пенсійного стажу в Україні? Чи можу я розраховувати на пенсію в Україні, якщо внести внески до пенсійного фонду України за недостаючі роки? Скільки років я маю працювати і скільки коштів я маю внести, щоб отримати право на пенсію в Україні? І чи можу я отримувати пенсію в Україні, якщо я продовжу працювати за кордоном? Як це вплине на розмір моєї пенсії в Україні?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:49, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Для визначення можливості зарахування років роботи за кордоном до пенсійного стажу в Україні, важливо врахувати декілька аспектів.

По-перше, Україна має укладені міжнародні угоди з деякими країнами про соціальне забезпечення, які можуть дозволити зарахувати роки роботи за кордоном до пенсійного стажу в Україні. Це переважно угоди з країнами, які колись входили до складу СРСР або з якими підписані двосторонні угоди. Зокрема, стаття 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає врахування стажу, набутих згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

По-друге, для підтвердження стажу роботи за кордоном необхідно надати документи, що підтверджують офіційне працевлаштування та сплату внесків до пенсійних фондів тих країн, де ви працювали. Це можуть бути трудові договори, довідки з місць роботи, виписки з пенсійних фондів тощо. Документи мають бути легалізовані та перекладені на українську мову.

Щодо можливості добровільного внесення внесків до Пенсійного фонду України за недостаючі роки, стаття 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає можливість укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що дозволить вам сплатити внески за період, коли ви не були застраховані в Україні.

Для отримання права на пенсію в Україні необхідно мати не менше 15 років страхового стажу (стаття 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"). Якщо ви не маєте достатньо стажу, ви можете працювати в Україні або сплачувати добровільні внески для його накопичення.

Щодо можливості отримання пенсії в Україні, якщо ви продовжите працювати за кордоном, пенсія може виплачуватися незалежно від місця вашого перебування. Однак, варто врахувати, що розмір пенсії залежить від наявного страхового стажу та сплачених страхових внесків, а також від середньої заробітної плати, з якої ці внески сплачувалися.

Для отримання більш детальної та персоналізованої консультації рекомендується звернутися до Пенсійного фонду України, де вам нададуть більш детальну інформацію з урахуванням вашої конкретної ситуації.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы