Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Пенсійні збори і державна підтримка

1
15:40, 24.09.2024
Пенсійні збори і державна підтримка
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, бувши громадянином України, працюючи за кордоном у Європейському Союзі останні 15 років, та регулярно сплачуючи пенсійні внески у країні моєї праці, зіткнувся з декількома складнощами, що стосуються моєї майбутньої пенсії в Україні. Попередньо мені було вказано, що я можу перерахувати мої заощадження на пенсійний рахунок в Україну, але зараз виникли питання про можливість такого перерахунку, про визначення розміру моєї пенсії та про те, як буде зараховуватися мій стаж роботи за кордоном. Я також хотів би з'ясувати, які можливості державної підтримки мені доступні, якщо я вирішу вийти на пенсію у віці 60 років, а не 65, як це передбачено українським законодавством. Які юридичні кроки я повинен зробити, щоб забезпечити себе на старість, та чи можу я розраховувати на державну підтримку в Україні, якщо вирішу вернутися та оселиться тут після виходу на пенсію?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:19, 24.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

В Україні питання пенсійного забезпечення регулюється Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV. Ваша ситуація пов'язана з кількома аспектами, які варто врахувати.

1. **Перерахування пенсійних внесків:** На сьогоднішній день прямий механізм перерахування пенсійних внесків з іншої країни до Пенсійного фонду України відсутній. Проте Україна має міжнародні угоди про соціальне забезпечення з деякими країнами, які можуть регулювати питання визнання пенсійних внесків та стажу. Важливо перевірити, чи є така угода з країною вашого працевлаштування.

2. **Зарахування стажу роботи за кордоном:** Відповідно до статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", стаж роботи за кордоном може бути зарахований за наявності відповідної міжнародної угоди або на основі подвійного громадянства чи дозволу на постійне проживання. Тому важливо перевірити, чи існує така угода між Україною та країною вашого працевлаштування.

3. **Визначення розміру пенсії:** Розмір пенсії в Україні визначається на основі страхового стажу та розміру заробітної плати, з якої сплачувалися внески. Якщо ваш стаж роботи за кордоном буде визнано, це вплине на розмір вашої пенсії. Якщо ж ні, ви матимете право на мінімальну пенсію за віком, якщо інші умови виконані.

4. **Вихід на пенсію у 60 років:** Згідно з українським законодавством, на пенсію за віком чоловіки можуть виходити у 60 років за умови наявності необхідного страхового стажу (для 2023 року це 30 років). Якщо у вас недостатньо стажу, ви можете вийти на пенсію пізніше або докупити відсутній стаж шляхом добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (стаття 12 зазначеного закону).

5. **Державна підтримка:** У разі повернення в Україну, ви матимете право на отримання державної підтримки, зокрема, соціальної допомоги, якщо ваш дохід буде недостатнім для забезпечення мінімального рівня життя. Це питання регулюється Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

Для вирішення цих питань радимо звернутися до Пенсійного фонду України для отримання детальної консультації щодо вашого конкретного випадку та можливих дій. Також може бути корисним проконсультуватися з адвокатом, спеціалізованим на міжнародному праві соціального забезпечення, щоб оцінити ваші можливості та права в обох країнах.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


Инвалидность
19:37, 12.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы