Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Пенсійний Лабіринт: Двохшлюб, Переїзд і Міжнародні Угоди

1
12:19, 22.09.2024
Пенсійний Лабіринт: Двохшлюб, Переїзд і Міжнародні Угоди
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянка України, що працювала в Україні протягом 15 років, одружилась і переїхала до Італії, де я продовжила працювати на протязі наступних 20 років. Мій перший чоловік помер, і я вийшла заміж за італійця. Зараз я планую повернутися на рідну землю, але зіткнулася з певними пенсійними складнощами. Враховуючи, що я працювала як в Україні, так і в Італії, я хочу з'ясувати, чи можу я отримувати пенсію в обох країнах. Якщо так, то як я можу це зробити? Чи є якісь міжнародні угоди, які регулюють цей процес? Враховуючи мій другий шлюб, я також хочу знати, чи вплине це на моє право на пенсію від мого першого чоловіка в Україні? Чи втрачу я це право, якщо офіційно проживатиму в Україні, але буду одруженою на італійському громадянину? Враховуючи всі ці обставини, які кроки я повинна зробити для отримання пенсійних виплат в Україні, якщо я продовжу проживати в Італії? І наостанок, чи може мій італійський чоловік розраховувати на отримання пенсії в Україні, якщо він ніколи там не працював? Як можна вирішити всі ці пенсійні питання в міжнародному аспекті?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:36, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Ваше питання про отримання пенсії в обох країнах регулюється як національним законодавством, так і міжнародними угодами. Україна та Італія підписали Угоду про соціальне забезпечення, яка передбачає, що періоди роботи в обох країнах можуть бути враховані для визначення права на пенсію. Це означає, що ви можете претендувати на отримання пенсії як в Україні, так і в Італії, враховуючи періоди вашої роботи в кожній з країн.

В Україні питання призначення пенсії регулюється Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV. Для отримання пенсії в Україні вам потрібно звернутися до Пенсійного фонду України із заявою та документами, що підтверджують ваш трудовий стаж в Україні та Італії. Ви зможете отримувати пенсію в Україні, навіть якщо проживаєте за кордоном.

Щодо вашого другого шлюбу, він не вплине на ваше право на отримання пенсії від першого чоловіка, якщо таке право у вас було. Законодавство України дозволяє отримувати пенсію у зв'язку з втратою годувальника, і зміна сімейного стану не анулює це право.

Щодо вашого італійського чоловіка, якщо він ніколи не працював в Україні, то він не має права на отримання пенсії в Україні, оскільки пенсійні виплати залежать від наявності страхового стажу в Україні.

Щоб вирішити ці питання, вам слід звернутися до Пенсійного фонду України та відповідних органів соціального забезпечення в Італії для консультації та оформлення всіх необхідних документів. Ви також можете скористатися послугами юриста, що спеціалізується на міжнародному праві соціального забезпечення, для допомоги в цій процедурі.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы