Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Складність обчислення пенсії після праці за кордоном

1
19:17, 22.09.2024
Складність обчислення пенсії після праці за кордоном
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Питання: Я, громадянка України, протягом тривалого часу працювала закордоном, а саме в країнах Європейського Союзу. Пенсійне законодавство України, зокрема правила щодо нарахування пенсійних прав, викликає у мене певні труднощі при обчисленні майбутньої пенсії. Зокрема, я хотіла б зрозуміти, як впливає мій трудовий стаж за кордоном на обчислення пенсії в Україні. Чи будуть враховуватися мої роки праці за кордоном при обчисленні пенсії у вітчизні? Чи потрібно подавати документи, що підтверджують мій трудовий стаж за кордоном до Пенсійного фонду України? Якщо так, то які саме документи необхідні, та в якому вигляді вони мають бути надані? Які особливості визначення трудового стажу та обчислення пенсії, якщо я працювала в кількох різних країнах ЄС? Чи вплинуть ці обставини на розмір моєї пенсії в Україні? Буду вдячна за детальну консультацію юриста з цього питання. Ключові слова: пенсійне законодавство України, нарахування пенсійних прав, обчислення пенсії, трудовий стаж за кордоном, Пенсійний фонд України, визначення трудового стажу, країни Європейського Союзу.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
20:17, 22.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Питання, яке стосується обчислення пенсії для громадян України, які працювали за кордоном, зокрема в країнах Європейського Союзу, регулюється низкою законодавчих актів України та міжнародними угодами.

По-перше, трудовий стаж, набутий за кордоном, може враховуватись при обчисленні пенсії в Україні за умови, що між Україною та країною, в якій ви працювали, укладена угода про соціальне забезпечення. Такі угоди зазвичай передбачають врахування трудового стажу для пенсійного забезпечення. Зокрема, Україна має такі угоди з деякими країнами ЄС, наприклад, з Польщею, Чехією, Словаччиною, Болгарією тощо.

Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зокрема статті 24, для обчислення пенсії враховується страховий стаж, який підтверджується відповідними документами. Якщо з країною, де ви працювали, є угода, ви повинні надати до Пенсійного фонду України документи, що підтверджують ваш трудовий стаж. Це можуть бути трудові договори, довідки роботодавця, витяги з реєстрів страхових внесків тощо. Ці документи повинні бути легалізовані або апостильовані (залежно від країни) та перекладені на українську мову.

Важливо звернути увагу, що кожна угода має свої особливості, які можуть впливати на порядок підтвердження стажу та обчислення пенсії. Тому для визначення конкретних вимог щодо документів та їх оформлення рекомендується звернутися до Пенсійного фонду України або консультуватися з юристом, який спеціалізується на міжнародному соціальному забезпеченні.

Крім того, слід зазначити, що при обчисленні пенсії в Україні ваш заробіток за кордоном не враховуватиметься, оскільки пенсія розраховується на підставі доходів, з яких сплачувалися страхові внески в Україні. Однак трудовий стаж, набутий за кордоном, може вплинути на загальну тривалість страхового стажу, що є важливим фактором для визначення права на пенсію та її розміру.

З огляду на викладене, для отримання максимально точних рекомендацій, враховуючи вашу індивідуальну ситуацію, бажано отримати консультацію від спеціаліста з пенсійного права або звернутися безпосередньо до територіального органу Пенсійного фонду України.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы