Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Складність отримання пенсії після переїзду з-за кордону.

1
01:02, 22.09.2024
Складність отримання пенсії після переїзду з-за кордону.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, проживав у США протягом останніх 20 років, де працював за офіційним контрактом. Тепер я повернувся в Україну і хочу отримати пенсію. Але зіткнувся з проблемами щодо її отримання, оскільки в Україні вважається, що я не маю достатнього страхового стажу. Проте, в США я працював довгий час і зараз отримую американську пенсію. Яким чином я можу вирішити це питання? Чи можливо зарахувати мій американський стаж до українського? Чи можу я отримувати дві пенсії: американську і українську? Які документи мені потрібно надати Пенсійному фонду України для цього? Чи є у моїй ситуації якісь юридичні нюанси, які я повинен врахувати?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
01:56, 22.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Для вирішення питання щодо зарахування американського трудового стажу до українського пенсійного стажу слід врахувати декілька важливих аспектів, що регулюються законодавством України та міжнародними угодами.

По-перше, Україна і США не мають двосторонньої угоди про соціальне забезпечення, яка б передбачала взаємне врахування страхового стажу для пенсійних виплат. Це означає, що безпосередньо зарахувати американський стаж до українського наразі неможливо.

По-друге, згідно з українським законодавством, зокрема Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", для отримання пенсії в Україні вам необхідно мати певний мінімальний страховий стаж. Станом на 2023 рік, для виходу на пенсію за віком цей стаж складає 30 років для жінок і 35 років для чоловіків. Якщо у вас недостатньо українського стажу, ви можете розглянути можливість добровільного внесення страхових внесків до Пенсійного фонду України, щоб компенсувати недостачу стажу.

По-третє, оскільки ви вже отримуєте пенсію в США, це не забороняє вам отримувати пенсію в Україні, якщо ви виконали всі вимоги щодо українського пенсійного стажу. Отримання двох пенсій (американської та української) не порушує законодавства, оскільки пенсійні системи двох країн є незалежними одна від одної.

Щодо документів, які необхідно подати до Пенсійного фонду України, вам знадобляться:
1. Паспорт громадянина України.
2. Ідентифікаційний код.
3. Документи, що підтверджують наявність страхового стажу в Україні (трудова книжка, довідки з місць роботи, тощо).
4. Довідка про отримання пенсії в США (для підтвердження наявності іншого джерела пенсійного забезпечення).

Враховуючи вашу ситуацію, рекомендується звернутися до місцевого відділення Пенсійного фонду України для отримання консультації та уточнення актуальних вимог і можливостей. Також, можливо, знадобиться консультація з фахівцем у галузі міжнародного соціального забезпечення для більш детального аналізу вашої ситуації.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы