Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Відстеження трудового стажу викликає питання

1
11:27, 25.09.2024
Відстеження трудового стажу викликає питання
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, працювала у віддаленому районі Канади як няня в приватному домоволодінні протягом останніх 15 років, але не мала офіційного контракту або трудової книжки, а отримувала зарплату "в конверті". Шість років тому я повернулася в Україну і почала працювати на повну ставку в державному установі, де мій трудовий стаж був офіційно внесений до трудової книжки. Зараз мені 58 років, і я хотіла б знати, як правильно обчислити свій трудовий стаж для отримання пенсії, а також які документи я маю надати, щоб підтвердити свою роботу в Канаді? Чи можу я розраховувати на повну пенсію, якщо мій пенсійний вік настає через два роки? Які законодавчі акти України або міжнародні угоди дозволяють врахувати нелегальний досвід роботи за кордоном? І чи може це негативно вплинути на мої майбутні пенсійні виплати?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:05, 25.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Відповідно до законодавства України, пенсійні права визначаються на основі страхового стажу, який формується шляхом сплати внесків до Пенсійного фонду України. Для розрахунку пенсії враховується саме страховий стаж, а не лише трудовий. Згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страховий стаж — це періоди, протягом яких особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за які сплачувались страхові внески (ст. 24).

Щодо роботи за кордоном, законодавство України не передбачає врахування нелегального досвіду роботи за кордоном у страховий стаж для призначення пенсії. Для підтвердження роботи за кордоном, яка може бути врахована в страховий стаж, потрібні офіційні документи, такі як контракт, довідка про сплату внесків до пенсійної системи Канади або інші офіційні документи, що підтверджують трудову діяльність і сплату пенсійних внесків.

Україна має укладені міжнародні угоди про соціальне забезпечення з деякими країнами, які можуть передбачати зарахування стажу роботи за кордоном. Однак, така угода з Канадою відсутня. Таким чином, без офіційних документів про сплату внесків до пенсійної системи Канади, ця частина стажу не може бути зарахована в Україні.

Для отримання повної пенсії в Україні вам потрібно мати мінімальний страховий стаж, визначений на момент досягнення пенсійного віку. На 2023 рік мінімальний страховий стаж для отримання пенсії за віком становить 30 років (ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").

Нелегальна робота за кордоном не зараховується у страховий стаж і, відповідно, не вплине на розмір пенсійних виплат в Україні. Для уточнення всіх деталей, зокрема, можливостей підтвердження стажу, рекомендується звернутися до Пенсійного фонду України або отримати консультацію від кваліфікованого юриста.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы