Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність нерухомості: чи можуть діти позбавити мене права на спадщину?

1
15:30, 12.10.2024
Спадкоємність нерухомості: чи можуть діти позбавити мене права на спадщину?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Шановний юристе, моїм головним житловим активом є квартира, яку я хочу залишити своїй онуці. Однак у мене є дорослі діти, з якими ми не спілкуємося вже багато років. Чи є можливість, що мої діти позбавлять мене права на спадщину та чи можуть вони оскаржити моє рішення передати квартиру онуці? Які юридичні кроки мені потрібно буде підтримати, щоб забезпечити передачу майна саме тому, кому я це бажаю?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:43, 12.10.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Відповідно до Цивільного кодексу України, ви маєте право розпоряджатися своїм майном за життя на власний розсуд, в тому числі передавати його у спадок чи дарувати. Якщо ви бажаєте, щоб квартира належала вашій онуці, ви можете здійснити це через кілька юридичних механізмів:

1. **Заповіт**: Ви можете скласти заповіт, в якому вказати, що квартира повинна перейти у власність онуки після вашої смерті. Згідно зі статтею 1235 Цивільного кодексу України, заповідач може розпорядитися своїм майном на користь будь-якої особи. Важливо, щоб заповіт був оформлений відповідно до вимог закону, зокрема нотаріально засвідчений.

2. **Дарування**: Ви можете подарувати квартиру онуці за життя. Для цього необхідно укласти договір дарування, який також підлягає нотаріальному посвідченню (стаття 719 Цивільного кодексу України).

Щодо можливості оскарження вашого рішення дітьми, варто зазначити наступне:

- **Заповіт**: Якщо ваші діти є прямими спадкоємцями за законом, вони можуть оскаржити заповіт, але тільки за певних умов, наприклад, якщо вони вважають, що заповіт був складений під тиском або за невідповідності заповідача дієздатності (стаття 1257 Цивільного кодексу України).

- **Обов'язкова частка у спадщині**: Згідно зі статтею 1241 Цивільного кодексу України, непрацездатні діти мають право на обов’язкову частку у спадщині, незалежно від змісту заповіту. Це становить половину частки, яка належала б їм за законом.

- **Дарування**: Договір дарування може бути оскаржений у суді, якщо буде доведено, що він був укладений під впливом обману, насильства або в стані, коли особа не усвідомлювала значення своїх дій (стаття 225 Цивільного кодексу України).

З метою забезпечення передачі майна онуці без можливості оскарження, рекомендується проконсультуватися з нотаріусом або адвокатом для правильної підготовки та оформлення документів. Це допоможе зменшити ризики виникнення спірних ситуацій у майбутньому.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы